Пилипенко Георгій Прокопійович
- Инженерия, Пилипенко Георгій Прокопійович, Философия, общество, Экономика

Пилипенко Георгій Прокопійович

Пилипенко Георгій Прокопійович,1939р.,Нікополь Дніпропетровської обл. Ведучий спеціаліст Мінморфлоту в галузі морського пасажирського транспорту.В 1980-1992рр. — Начальник та науковий керівник Галузевої науково-дослідницької лабораторії пасажирського флоту ММФ, Почесний працівник ММФ, член НТС ММФ,учасник міжнародник конференцій по лінії ЮНКТАД ООН та СІТРЕЙД, канд. техн. наук, старший науковий працівник, академік УАОІ. Керував розробкою технічно-економічного обґрунтування Програм розвитку транспортного пасажирського флоту. Після затвердження цих наукових розробок на Колегії Мінморфлоту Госплан СРСР виділяв капітальні кошти на будівництво нових суден.
Разом з ктн Ю. Будницьким втілив використання нової тонаєно\ марки для автопасжирських паромів типу «Білорусія», що скоротило для цієї групи суден витрати на портові збори в сумі 3,6 млн доларів щорічно.
Автор160 наукових праць, монографій та рацпропозицій з вагомим економічним ефектом.Нагороджений Дипломами та Почесними грамотами ВДНХ та Мінморфлоту. Одна з наукових книг видана у співавторстві з вченим ФРГ Францем Лігляйном.
Після 1992 -1997 р.р. працював керівником сектору транспорту та туризму УАОІ. Брав участь в розробці Закону України про туризм( 1995). В 1998-2002 працював Генеральним директором київської туристичної компаніїї «Марко Поло». За внесок в розвиток українсько-американських відносин в галузі туризму був нагороджений Почесним дипломом компанії «Ройал Каріббеан Круз». В 2003-2006 р.р. працював старшим науковим співробітником Українського науково дослідницького інституту морського флоту, автор більш, як 100 наукових публікацій, серед яких 5 монографій, у тому числі «Вдосконалення експлуатації морського пасажирського флоту». Володіє англійською, італійською, французькою та польскою мовами. З 2010р по цей час працює ведучим доцентом Одеської Національної Академії харчових технологій на кафедрі готельно ресторанної справи та туризму. Автор чотирьох книг та путівників , присвячених туризму. Однв з них отримала Міжнародну премію «Зелена хвиля» у 2011 р..
Член Національної спілки журналістів України. Лауреат премії ім.. Бориса Дерев’янка «Люди справи».
За науковий і вагомий практичний внесок в розвиток морського флоту країни Пилипенко Г.П. вдостоївся бути внесеним до Морської Енциклопедії( 2012)
Член Спілки письменників-маринистів. За повний переклад сонетів В.Шекспіра українською та російською мовами отримав літературну премію ім.. К. Паустовського та медаль ім. ІванаБогуна. Переклади Г. Пилипенка ввійшли до Всесвітньлї Антологшії кращих перекладів світу по 74 країнах на 60 мовах за останні 400 років. Антологія видана в Швейцарії в 2009р у видавництві «Сігнатур» за ініціативою Міжнародного шекспірівського Фонду. Переклади Пилипенка також надруковані в Україні ( у тому числі за Державною програмою » Українська книга»), в Росії та США. За розвиток літератури та мистецтва України Пилипенка Г.П. відзначено Почесним дипломом Міністерства культури України та включено в довідник «Мистецький Олімп України». Також відзначена активна роль Пилипенка в діяльності Товариста дружби «Україна-Болгарія». Приймає активну участь в громадському, науковому та культурному житті українського суспільства.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *